Grupy opowiadają o planach związanych z działalnością świetlic oraz bieżącymi tematami dotyczącymi ich społeczności.
Żerków jest bardzo aktywną wsią- liderzy tam mieszkający nie tylko włączają się w projekty miękkie- jak ten właśnie, ale wspólnie starają się o to, by wieś była piękna i funkcjonalna. Przykładem takich działań może być wspólne odnowienie bramek, które sołtys kupił na złomie albo zamontowanie masztu ze świerkowego pnia, który leżał jako „susz” w pobliskim lesie, a także naszadzenia. Inicjatywą godną pochwały jest również świętowanie we wsi Dnia Niepodległości- 15 flag jak co roku zawisło wzdłuż głównej drogi. Żerków wzbogacił się również o 4 tablice korkowe rozmieszczone w najbardziej uczęszczanych miejscach, by każdy mieszkaniec był zawsze dobrze poinformowany o wydarzeniach, awariach, zebraniach.
Radecz i Pysząca to wsie, które sporo łączy- na spotkaniach animacyjnych rozmawiałyśmy o działaniach dla dzieci- w obu wsiach jest ich spora grupa. Szczególnie w sezonie letnimi obie dziewczyny będą starały się wraz z innymi mieszkańcami urozmaicić im ten czas. Oczywiście kluczowy jest tu budynek świetlicy i teren wokół niego. Oba miejsca są doskonale przygotowane do tego, by przeprowadzać różnego rodzaju warsztaty i zabawy sprawnościowe na powietrzu.
Kolejnym tematem, który się powtarzał w rozmowach to godzenie pracy zawodowej z pracą społeczną- szczególnie, gdy pracuje się poza miejscem zamieszkania- np. we Wrocławiu. Jest to niezwykle trudne, dlatego wielki ukłon w stronę zapracowanych społeczników, którzy mimo zmęczenia znajdują siły i czas, by pomagać swoim lokalnym społecznościom
Naborów przygotowuje się do świąt- dziewczyny każdą wolną chwilę poświęcają na wypiekanie pierników, wyplatanie wieńców oraz tworzenie różnych ozdób bożonarodzeniowych. Iwona, która od lat prowadzi warsztaty rękodzielnicze zarówno w swojej jak i ościennych wsiach zagrzewa do pracy inne mieszkanki Naborowa, bo czasu coraz mniej a niektóre z dekoracji wymagają dużego nakładu pracy.